Emil Elmqvist har startat en egen blogg.
Det tycker jag var bra för jag har svårt att navigera på Facebook.
Dela detta:
- Klicka för att dela på X (Öppnas i ett nytt fönster) X
- Klicka för att dela på Facebook (Öppnas i ett nytt fönster) Facebook
- Klicka för att dela via LinkedIn (Öppnas i ett nytt fönster) LinkedIn
- Mer
- Klicka för utskrift (Öppnas i ett nytt fönster) Skriv ut
- Klicka för att e-posta en länk till en vän (Öppnas i ett nytt fönster) E-post
- Klicka för att dela på Tumblr (Öppnas i ett nytt fönster) Tumblr
- Klicka för att dela till Pinterest (Öppnas i ett nytt fönster) Pinterest
- Klicka för att dela på Reddit (Öppnas i ett nytt fönster) Reddit
- Klicka för att dela på Pocket (Öppnas i ett nytt fönster) Pocket
Men lägg märke till att du inte kan kommentera där utan att vara med på ett av fyra ”sociala medier”! Många är inte det, t.ex. Piltson. Men OBS att Emil nu på denna blogg riktar ett tack till Glumslöv:
”För ett tag sedan hörde en mamma av sig och berättade att hon precis skickat in en ansökan om att få specialkost till sin son på hans skola. En av anledningarna till detta var att hon blivit av med sin riktigt besvärliga migrän. Dagen efter så godkände skolan specialkosten och han kommer från och med Vt 14 att få LCHF serverat som specialkost.
Detta tyder på att det finns kunskap, förståelse och att de vill sina elevers bästa. Sakta men säkert går fler över till ”den goda sidan” kanske pga att kunskapen börjar spridas och då menar jag inte den så kallande kunskap som Livsmedelsverket försöker sprida omkring sig.
Helt rätt beslut av skolan i Glumslöv ”
Synd att det inte går att kommentera på det brukliga sättet, jag hade gärna velat ge honom kred för toppendraghjälp att göra LCHF ”rumsrent”
Hej!
Jag ber om ursäkt för att kommentarerna inte har fungerat som de ska. Nu fungerar kommentarerna även utan Facebook
Piltson Skrev:
Samma här, är inte med i de sociala medierna. Blir inga kommentarer från mig, men jag anmälde mig till någon slags prenumeration.
Kommentarerna är inte längre bundna till sociala medier utan nu går det utmärkt att kommentera precis som här
Jättebra Emil ..stay strong! 🙂